charity football amabassadors autumn
14Oct2016

ENDED 22.10.2016 ISA, Charity Cup 2016

How about getting together and doing something good? Join the International Student Ambassadors for a full day of fun, food and football on October 22nd! It’s easy: register a team of 7 and join the charity football tournament (registration fee: 10€ per team, max. 8 teams, min. one girl per team). All the money collected for this event will be donated to the MTÜ Vahtramägi lastekodu Mäe – kodu kids home (you can check out their webpage here: http://vahtraleheke.ee/).

Not so much into playing yourself? Doesn’t matter! Join our competition for the best cheering team or simply have a stroll around and enjoy the atmosphere.

Everyone is welcome! Let’s spread some smiles! :)

———————-——————

Mis arvad, kui saaks kokku ja teeks midagi head? Tule veeda 22. oktoobril üks tore ja jalgpallirohke päev International Student Ambassadors’iga.

Heategevuslikul jalgpalliturniiril osalemiseks registreeri seitsmeliikmeline segameeskond ja tule kohale. (10€ tiimi kohta, kuni 8 tiimi, igas tiimis vähemalt üks naisliige). Kõik ürituse käigus kogutud raha annetatakse MTÜ Vahtramägi lastekodu Mäe-kodule (nende tegevusega võid tutvuda siin: vahtraleheke.ee).

Ei saa ise mängida? Pole hullu, võid pretendeerida parima ergutaja tiitlile või lihtsalt nautida olustikku.

Kõik on teretulnud – toogem üheskoos naeratusi laste nägudele!

TAGS: